A japán tudós már több mint 10 éve foglalkozik a vízkristályok külső ingerekre történő változásaival.
Kutatásai során több mint 10.000, a világ különböző helyeiről származó vízminták kristályszerkezetének fényképét készítette el.
Először a vízminták kristályai közötti eltérésekre figyelt fel. A természetes, élő vizek kristályai gyönyörű, hibátlan szerkezetű mintázattal rendelkeztek, míg a csapvízben legtöbbször ki sem alakultak, vagy ha mégis akkor, torzak vagy hiányosak lettek. Ennek okát keresve igen érdekes és megdöbbentő eredményre jutott. (Lásd a másik weboldalamon) Képgaléria
A víz eredetileg teljesen természetes, és megvan a saját ereje az öntisztuláshoz. Például, amikor az esővíz a talajba szivárog, a talaj először átszűri azt, majd a víz egy földalatti vízfolyás részévé válik. De a víz akkor is megtisztul, amikor a folyókból és a tavakból elpárologva az égen felhő lesz belőle, hogy csak néhány példát említsünk a természetes víztisztulási folyamatokra.
Dr. Emoto a kutatásai során bizonyítékot talált arra, hogy a víz nemcsak a kémiai és vegyi szennyezésekre, hanem a környezetéből érkező hang és képhatásokra, valamint elektromos ingerekre is érzékenyen reagál. Képgaléria
Az egyik kísérletben egy poharat tettek két hangfal közé, és különböző stílusú zenét játszott le normál hangerővel. Amikor klasszikus zenét játszottak le minden esetben szabályos alakú, szép formájú kristályok keletkeztek. Képgaléria
Dr. Emoto ugyanezt tapasztalta a vizuális ingerek hatásának vizsgálatakor is. Egy papírlapra különböző szép szavakat írtak, mint például szeretet, hála, köszönöm, majd ráragasztották egy pohár vízre, úgy hogy az írás belülre essen. Döbbenettel konstatálták gyönyörű, teljesen szabályos kristályok alakultak ki. Megismételték ugyanezt negatív értelmű szavakkal, mint a sátán, ostoba vagy a megöllek. Ilyenkor nem képződtek kristályok, vagy csak rettentően sötét, zavaros és töredezett formájúak. Képgaléria
A negatív vagy pozitív szavakat és kifejezéseket csak pusztán kimondva is felhasználták a kísérletben. Naponta többször mondták ki hangosan a szavakat a vízzel teli poharak előtt, és a fényképeken ugyanazt az eredményt látták. Mindannyian hallottunk már arról, hogy a kimondott szó hatással van környezetünkre, de kézzel fogható bizonyítékot és fizikai megjelenési formáját ennek eddig nem láthattuk. Képgaléria
Nemzetek himnuszainak jégformái
Japan
Russian
USA
Germany
Colombia
Chile
Kuwait
Saud Arabia
Bulgaria
Italy
Spain
Indonesia
Kislexikon:
Halmazállapot:
Valamelyik abból a három fizikai állapotból, amelyben az anyagok létezhetnek, vagyis a szilárd, a folyékony és a gázállapot. Szokás a plazmát is halmazállapotnak (a negyedik halmazállapotnak) tekinteni.
A hó:
A hó 0 °C alatt képződött csapadék, amely vízpárát tartalmazó levegő további lehűlésével jön létre, amikor a képződött jégrészecskékre kristályosan további jégrészecskék fagynak, és hókristállyá egyesülnek.
A jégkristályok alakja – keletkezésük folytán – nagyon különböző, elsősorban a hőmérséklettől függ:
Wilson Bentley hópehelyfotói 1902-ből
0 °C … −8 °C : elsősorban tű alakú
−5 °C … −10 °C : oszlopok, lapocskák
−10 °C … −20 °C : lapocskák
−13 °C … −17 °C : hócsillagok
−18 °C … −25 °C : oszlopok, kombinált lapocskák keletkeznek.
IHM Intézet, Japán
A vízkristály kísérlet története azt mutatja:
• Az Amezcua Bio Disc által kezelt víz, több szép és jó alakú vízkristályokat eredményez, mint a normál desztillált víz.
• Van összefüggés a vízkristályok képződése, és a víz minősége között, tekintve a szennyezés mértékét.
• Energia befolyásolhatja a vízkristály kialakulását .
• A vízmintákban a megfelelő ásványi anyag és energia egyensúly gyönyörű kristályokat formál..
• Az IHM Intézetet Japánban Dr. Masaru Emoto alapította, aki az alternatív gyógyászat doktora és nemzetközileg is elismert kutatója a víznek.
• A Nemzetközi Víz az Életért Alapítvány nyugalmazott elnöke.
Winson Bentley
amerikai polgár, azzal töltötte az életét, hogy hópelyheket fényképezett a 19. sz. végén – 20. sz. elején, és ezzel kiérdemelte a hópehely-ember nevet.
Bentley néhány 1902-es fényképe.
olyan évenként ismétlődő, a világra, vagy számos földrészre kiterjedő ünnep, amelyet különböző nemzetközi-, vagy világszervezet hirdetett meg valamely aktuális témához kapcsolódóan, a figyelem felhívása céllal, pl. az ENSZ, VHO, környezetvédelem, szakmák napjai , egy napos, világ jelentőségű esemény.
Nemzetközi nap:
olyan évenként ismétlődő, számos országra kiterjedő ünnep és figyelemfelhívó nap, amelyet különböző nemzetközi szervezetek hirdettek meg valamely aktuális témához kapcsolódóan, esetenként rendezvényekkel, konferenciákkal ünneplik. pl. az ENSZ, UNESCO, tematikus figyelemfelhívó nap, nemzetközi jelentőségű események.
Nemzeti ünnep:
olyan kitüntetett napot jelöl, amelyen egy ország, vagy egy nép nemzeti összetartozását ünnepli. Nem egyezik meg a nemzeti emléknappal. A legtöbb országnak egy nemzeti ünnepe van egy évben, más országoknak több is. A nemzeti ünnep legtöbbször azon a napon van, amikor az adott állam, vagy tartomány elnyerte függetlenségét. Más esetekben az ország védőszentjének napja, vagy kiemelkedő történelmi esemény válhat nemzeti ünnepnappá. Az állami élet szempontjából kiemelkedő nemzeti ünnepüket az egyes országok törvényben lefektetett állami ünnepként ünnepelik meg, Magyarországon: március 15. augusztus 20, október 23. Munkaszüneti napok.
Emléknap:
olyan kitüntetett napot jelöl, amely egy ország, vagy egy nép életében kiemelt jelentőséggel rendelkezik, de nem nemzeti ünnep. Általában egy olyan történelmi győzelem, vagy tragédia, illetve más nemzeti jelentőségű esemény, amely fordulatot hozott, amelyre az adott ország állampolgárai, a nép tagjai büszkék lehetnek, vagy amelyet gyászolnak. A tragikus nemzeti eseménnyel kapcsolatos emléknap másik neve nemzeti gyásznap. A nemzeti emléknapok fontossága és az ünneplésük mértéke országonként eltérő.
Jeles nap:
olyan ünnepnapok, melyeket egy esemény ünneplésre méltóvá tesz, melyhez országszerte állandó hagyomány, szokás fűződik, pl: egyházi ünnep. Sokféle jeles nap van, például a születésnapok, esküvők, de a Karácsony és a Húsvét is az.